Львів, складання присяги

02.12.2011

28 листопада, на початок різдвяного посту, у нашому храмі, відбулося чергове складання присяги – відмови від вживання, частування, купляння, дарування будь-якого виду алкоголю, для того щоб за період посту молитися та постити за рідних, друзів залежних від алкоголю. Кожне ім’я тих хто присягав та тих, за кого будуть молитися є вписане у Золоту книгу тверезості.

Пригадуємо Вам що таке Золота книга тверезості?

Історія Золотої книги тверезості бере свій початок в XIX столітті, коли український народ на теренах сучасної Західної України розпочав боротьбу проти пияцтва. Митрополит Иосиф Сембратович (1821-1900) виступив ініціатором заснування таких книг у греко-католицьких парафіях. Він заохочував вірних до боротьби з пияцтвом через складення присяги тверезості і засвідчення цього духовного подвигу власноручним записом у книзі. Сьогодні Золота книга тверезості це благословенна духовним проводом Церкви духовна зброя проти гріха пияцтва, велика поміч для визволення з хвороби алкогольного узалежнення.
Навіщо складати присягу в Золоту книгу тверезості?
Кожен християнин, який є вільним від алкогольного узалежнення, може відмовитися від споживання алкоголю в наміренні зцілення близької особи або осіб, що страждають від алкогольного узалежнення. Оскільки ця недуга є глибоко духовної природи, то і жертва відмови від споживання алкоголю є цінною в очах Бога. Християнин добровільно відмовляючись від споживання алкоголю, через таку жертву засвідчує перед Богом, що справді вболіває за поневолену духом пияцтва людину і з любові до неї бере на себе терпіння в намірі, щоб Господь прийняв жертву і дарував зцілюючу силу хворій людині.

 

No Comments

Залишити відповідь