У Коломиї започатковано першу “Золоту книгу тверезості”

17.05.2012

13 травня, на парафію Стрітення Господнього, м.Коломия було запрошено о. Ярослава Стеф’юка, голову єпархіальної підкомісії «За тверезість життя». На початку зустрічі о. Ярослав разом з адміністратором парафії о. Романом Кіцелюком відслужили акафіст до Матері Божої «Невичерпна Чаша» в наміренні зцілення всіх узалежних з даної парафії. Після акафісту, о. Ярослав звернувся з духовною наукою до присутніх. Оскільки в дану неділю відзначаємо «День Матері», то своє слово отець розпочав зверненням до присутніх матерів, які особливо боляче переживають проблему узалежнення своїх дітей від алкоголізму.

13травня, на парафію Стрітення Господнього, м.Коломия було запрошено о. Ярослава Стеф’юка, голову єпархіальної підкомісії «За тверезість життя». На початку зустрічі о. Ярослав разом з адміністратором парафії о. Романом Кіцелюком відслужили акафіст до Матері Божої «Невичерпна Чаша» в наміренні зцілення всіх узалежних з даної парафії. Після акафісту, о. Ярослав звернувся з духовною наукою до присутніх. Оскільки в дану неділю відзначаємо «День Матері», то своє слово отець розпочав зверненням до присутніх матерів, які особливо боляче переживають проблему узалежнення своїх дітей від алкоголізму.

Варто наголосити, що наука, в якій священик старався дуже грунтовно подати інформацію щодо причин, перебігу і наслідків даної проблеми була наскільки глибокою і аргументованою, що не залишала байдужим нікого з присутніх. В формі діалогу з слухачами, о. Ярослав намагався заторкнути струни кожного серця, допомогти усвідомити і переусвідомити свою відповідальність не тільки за своє здоров’я, але і здоров’я своїх дітей, онуків, цілого суспільства, нації. Цьому послужили вдало підібрані приклади, свідчення, сумна статистика, яка є в нашій державі. Священик наголосив на тому, що хвороба алкоголізму не є лише фізіологічною, а в першу чергу духовною, саме тому наша Церква намагається надати узалежненим духовну підтримку задля того, щоб зцілилася ціла особа.

На завершення своєї науки, о. Ярослав представив присутнім «Золоту книгу тверезості», а також розповів, як з допомогою таких книг на межі ХІХ-ХХ ст. Українській Греко-Католицькій Церкві в Галичині вдалося побороти недугу пияцтва. Священик наголосив на тому, що на сьогоднішній день парафія Стрітення Господнього є першою в Коломиї, де запроваджена така книга.

Після освячення «Золотої книги тверезості», кожен з бажаючих мав можливість скласти молитву присяги і вписати своє ім’я в книзі та вказати, на який термін відмовляється від алкоголю і в якому наміренні. Першими це зробили самі священики.

На завершення зустрічі о. Роман Кіцелюк висловив щиру подяку о. Ярославу за те, що прибув до парафії, за його палке слово, особливо до присутньої молоді, і побажав, щоб та жертовна праця священика заради порятунку хворих, які є узалежненими, приносила якнайрясніші плоди.

Автор: о. Роман Кіцелюк для прес-служби єпархії

No Comments

Залишити відповідь