22 вересня у школах сіл Наливайківка та Ніжиловичі Макарівського району Київської області відбувся тренінг «Алкоголь – як загроза щастю людини».

24.09.2015

Тренінг провів ієрей Євген Чернюк, керівник Консультативно-просвітницького центру міста Києва.
«Важливо, щоб діти навчилися говорити «ні!» тому, що може стати перешкодою для їхнього життя тепер і в майбутньому стати загрозою для здійснення їхньої мрії – бути щасливою людиною в незалежній Україні.

Тренінг провів ієрей Євген Чернюк, керівник Консультативно-просвітницького центру міста Києва.
«Важливо, щоб діти навчилися говорити «ні!» тому, що може стати перешкодою для їхнього життя тепер і в майбутньому стати загрозою для здійснення їхньої мрії – бути щасливою людиною в незалежній Україні. 

Задля того і проводяться такі тренінги, щоб разом з дітьми застановитись на тим, коли? і чому?, власне, алкоголь може бути небезпечним. Кожен має право бути проінформованим про наслідки які несе в собі споживання алкоголю, а головно, споживання алкоголю в ранньому віці. Діти знаходяться під постійним тиском реклами алкоголю: телебачення, інтернет, суспільство, мода, друзі, знайомі, сімя і т. п. Будьмо щирі, переважно алкоголь трактується як звичайна повсякденна річ, чи продукт харчування, попри тотальне поширення алкозалежних. Діти, на питання чим є шкідливий алкоголь? – завжди і всюди говорять в один голос, що він шкодить здоровю, руйнує сімї і т. п. Діти вже з раннього віку, нажаль, скрізь бачать згубну дію алкоголю на людину. Вони бачать як дорослі люди, які випили зайвого, стають подібними до нерозумних тварин. Однак, на диво, ніби бачачи і розуміючи, що вживання алкоголю може призвести до лиха і самі цураються пияків – часто самі стають жертвами алкогольної пастки.


Подібні тренінги – можна порівняти до того, що ми разом з дітьми розглядаючи мапу життя людини – говоримо про небезпечні ділянки, погодні умови і т. п. Тобто кожен має життя і воно може бути справді щасливим, але для цього треба бути обачним, розсудливим, жити за певними правилами. Ці правила не обмежують нашу свободу, а для того щоб її зберегти. Ці правила підказує нам наш розум і совість, ці правила, зважаючи на пошкодження гріхом людини, об’являє нам сам Господь Бог, тільки б ми свою волю схиляли в бік добра. Це як тренування спортсмена, який тренуючись з часом може все більше ваги піднімати, чи швидше бігти тощо. Так і ми, роблячи може і маленькі кроки, маленькі щоденні «так!» добру, і «ні!» злу, зможемо у майбутньому мати силу протистояти великим спокусам які загрожують нашому щастю і нашому життю.


Людина безпечно пройде цей шлях коли буде йти правильною дорогою, а піде іншою – буде лихо. Отож, маючи свобідну волю – не ставаймо рабами узалежнення яке веде до гірких страждань і смерті, але вибираймо життя!
“Життя і смерть запропонував Я тобі, благословення і прокляття. Вибери життя, щоб жив ти і діти твої… бо в цьому життя твоє і довгота днів твоїх” (Повт. Зак. 30:19). “Постійна праведність веде до життя, а хто охоплений злом – наближує смерть”. “На дорозі правди – життя; крива дорога веде до смерті.” “Наука мудрого – джерело життя, щоб уникнути від сітей смерті” (Пр. сол. 11:19; 12:28; 13:14.)

ієрей Євген Чернюк

No Comments

Залишити відповідь