Алкоголізм – досконалий спосіб зруйнувати сім’ю

29.10.2015

78900

Чоловіки любіть своїх жінок як Христос полюбив Церкву (Еф 5,25).

Катехизм Української Греко-Католицької Церкви визначає подружжя як Святу Тайну у якій, благодаттю Святого Духа, чоловік і жінка в любові єднаються в «одне тіло» і творять домашню Церкву. Утворений у подружжі сімейний союз, є спільнотою осіб, яка в Божому задумі є іконою спілкування Осіб Пресвятої Тройці.

78900

Чоловіки любіть своїх жінок як Христос полюбив Церкву (Еф 5,25).

Катехизм Української Греко-Католицької Церкви визначає подружжя як Святу Тайну у якій, благодаттю Святого Духа, чоловік і жінка в любові єднаються в «одне тіло» і творять домашню Церкву. Утворений у подружжі сімейний союз, є спільнотою осіб, яка в Божому задумі є іконою спілкування Осіб Пресвятої Тройці.

З цього бачимо, якою гідністю наділив Господь подружжя.
Подружня любов є відмінною від любові друзів чи любові батьків. Вона містить у собі взаємне само віддавання та дітонародження, які є визначальним характеристиками цього типу любові.
Проте, не кожне подружжя доростає до такої любові, натрапляючи на різні перешкоди, такі як нерозуміння одне одного, ревнощі, брак уваги, матеріальні труднощі та алкоголізм одного з по другів. Лише через алкогольну проблему, в Україні розпадається кожне п’яте подружжя. Тому що, алкозалежна особа стає нечутливою до високих людських почуттів і потреб, таких як: любов, повага, почуття власної та чиєїсь гідності, сорому та ін. Також, надуживання алкоголем породжує в людині найнижчі інстинкти такі як грубість, застосування сили, нервовість.
Важливо розуміти і те, що алкоголізм не виникає просто так, але найчастіше, в контексті сім’ї, є втечею від родинного життя, від відповідальності за себе і за інших. Разом із цим, під впливом алкоголю чоловік чи дружина втрачають інстинкт продовження роду. У них знижується почуття відповідальності за дітей і спроможність на глибокий емоційний контакт з ними.
Та одним із найчастіших наслідків вживання алкоголю у подружжі, є розпад самого подружжя, а це безпосередньо впливає і на дітей. Згідно статистики Інституту демографії та соціальних досліджень України, кожного року, 90 тис дітей переживають розлучення батьків.
Знову ж є багато сімей, де подруги, незважаючи на алкоголізм когось з партнерів продовжують жити спільно, вибудовуючи симбіоз жертви та диктатора. Дружина яка страждає від пиття чоловіка та його агресії пов’язаної із втратою контролю. У періоди тверезості чоловіка, вона вибухає почуттям безмежного гніву, який спадає на нього. Чоловік, переживаючи почуття провини, часто і словом не обізветься, що призводить до різного роду маніпуляцій. Так алкоголь наче вписується в динаміку подружжя, стаючи центральною темою життя. Всі проблеми, які виникають у такого подружжя, скидаються на нього, хоча це нічого не міняє. Дружина картає чоловіка, кажучи що всі негаразди через його пиття, знову ж чоловік виправдовується тим, що був п’яний. З цього народжується думка, що коли у подружжі запанує абсолютна тверезість – все стане на свої місця, і всі будуть щасливі. Але це є всього лише самообман. Бо за посередництвом алкоголю подружжя уникає розуміння, виявлення, та вирішення справжніх проблем. Відповідно не бачачи їх, не можуть і вирішити.
Але, коли алкоголь зникає з передової подружнього життя, відразу ж з’являється багато інших проблем, які до того не були помітні. Виявляється, що вони давно один одного не кохають, що у них немає ніяких спільних інтересів. Таке подружжя впадає у період депресії. І дякувати Богу коли подружжя зрозумівши безвихідність таких стосунків звернеться до доброго психолога, який допоможе у цьому всьому розібратись. А запросивши в своє життя Христа, отримають зцілення.
“Син бо Чоловічий прийшов шукати і спасти те, що загинуло” (Лк 19, 10)

No Comments

Залишити відповідь