Чарка в день – це «бомба сповільненої дії»

29.09.2014

swagert

Найбільша потреба в житті людини – бути щасливим. Наш внутрішній клімат душі залежить від того, що ми робимо. Кожна людина в цьому житті покликана робити добрі вчинки. А як наслідок – віднаходити індивідуальне покликання і повноту щастя.
Стежки… У кожного вони свої. Легкі, далекі, цікаві, виснажливі, обдумані, безтурботні, нестерпні, омріяні… але всі вони – ведуть. Куди? Вирішувати тобі. Вибір… Як часто ми його робимо, бо забовязані, адже наш Отець обдарував нас розумом і вільною волею. Саме від нашого вибору залежить все подальше життя.

swagert

Найбільша потреба в житті людини – бути щасливим. Наш внутрішній клімат душі залежить від того, що ми робимо. Кожна людина в цьому житті покликана робити добрі вчинки. А як наслідок – віднаходити індивідуальне покликання і повноту щастя.
Стежки… У кожного вони свої. Легкі, далекі, цікаві, виснажливі, обдумані, безтурботні, нестерпні, омріяні… але всі вони – ведуть. Куди? Вирішувати тобі. Вибір… Як часто ми його робимо, бо забовязані, адже наш Отець обдарував нас розумом і вільною волею. Саме від нашого вибору залежить все подальше життя.

Ми свідомо чи несвідомо вибираємо ті стежки, які на перший погляд не несуть ніякої небезпеки, відходячи від своїх моральних і духовних поглядів заради тимчасового задоволення. Тільки через деякий час ми можемо побачити куди вони нас завели. Однією з таких є щоденне, хоч і не надмірне вживання алкоголю. Ми так хочемо додати у своє життя кольорових фарб, зробити його більш цікавим, що шукаємо різних способів. Проте шукаємо не там, де потрібно і корисно. Щоб підняти настрій багато молодих людей звертаються до алкоголю. Головна ж небезпека такого щоденного поліпшення настрою полягає в тому, що алкоголь викликає звикання, а значить, для відчуття впливу алкоголю, людині кожного разу потрібно буде випивати все більше і більше. Найнебезпечнішим вплив алкоголю на організм є систематичне його вживання, здатне непомітно для самої людини перерости в хворобливе явище — алкоголізм, при якому організм відчуває потребу в алкоголі. 

Також не можна не сказати і про помилки, які так часто можна почути в наших широтах. Багато батьків вважають, що невелика кількість слабоалкогольних напоїв не шкідливо, а може навіть корисно маленьким дітям, особливо якщо дитина сама виявляє бажання. Існує думка, що діти краще знають, що потрібно їх організму і якщо вони тягнуться до кухля з пивом, значить, в їх організмі не вистачає якихось корисних речовин, що містяться в цьому напої. Також багато хто вважає, що, спробувавши несмачний напій, дитина сама більше не захоче його пити.
Проте в майбутньому рівень алкоголізму серед дітей, які вживали навіть невелику кількість алкоголю разом з батьками і з їх дозволу, значно вищий, ніж у тих, кому батьки суворо забороняли вживати алкоголь. За даними статистики діти, пробували алкоголь у присутності батьків і у віці до 15 років, частіше страждають від алкоголізму.
Ми настільки глибоко можемо ввійти в гріх не бачачи, що ми робимо рекламу злу.
Мною було проведено невеличке опитування серед людей віком від 20 до 28 років різних спеціальностей, переконань і поглядів. Думки поділилися. Студенти і молоді люди віком до 25 років вважають так:

« чарка… взагалі я негативно ставлюсь… але вважаю, що вино можна і щодня 🙂 кажуть навіть корисно»;

« Чарка в день – це норма, якщо це хороше вино до обіду, і чарка реально маленька. Якщо людина, що вживає цю чарку, схильна до перевищення дози, то краще утриматись».

А ось як люди віком від 25 років вважають з приводу систематичного вживання алкоголю:

«Чарка в день – це систематичний прийом алкоголю, а відповідно крок до алкоголізму»;

«хто не хоче мати здорових дітей, а то і взагалі не мати, хай п’є по чарочці в день»;

«Ні… і чарка в тиждень це не норма… і навіть бокал вина це не норма… починається з малого, а потім закінчується дуже погано, як для людини, так і для її оточення»;

Щиро хочу щоб на наш вибір впливали наші життєві і духовні цінності. Не варто орієнтуватися на суспільну думку, – це не маяк, а блукаючі вогні… Насамперед Слово Бога повинно бути світильником для твоєї ноги!
Щоб бути щасливим і відчувати всю повноту радості, прикладаймо всі наші зусилля і будуймо свій внутрішній храм – храм нашої душі.

Підготувала Марія Новіцька

Християнський психолог

No Comments

Залишити відповідь