Місії тверезості в с. Лисиничі Винниківського протопресвітерату Львівської Архиєпархії

27.02.2015

20150226 102124

У четвер 26 лютого працівники Руху «За тверезість життя» Львівської Архиєпархії о. Юрій Дрізд, терапевт із узалежнень Роман Прочко і піддиякон Петро Чайковський відвідали с. Лисиничі Винниківського протопресвітерату. Місіонерів ласкаво зустрів парох парафії св. влкмуч. Параскевії П`ятниці, о. Михайло Тимків.
В цей день увесь храм був наповнений парафіянами та учнями місцевої школи. Перед початком відправи Божественної Літургії люди численно приступили до Святої Тайни Сповіді.

20150226 102124

У четвер 26 лютого працівники Руху «За тверезість життя» Львівської Архиєпархії о. Юрій Дрізд, терапевт із узалежнень Роман Прочко і піддиякон Петро Чайковський відвідали с. Лисиничі Винниківського протопресвітерату. Місіонерів ласкаво зустрів парох парафії св. влкмуч. Параскевії П`ятниці, о. Михайло Тимків.
В цей день увесь храм був наповнений парафіянами та учнями місцевої школи. Перед початком відправи Божественної Літургії люди численно приступили до Святої Тайни Сповіді.

Під час проповіді про велику недугу нашого народу, о. Юрій, задаючи питання присутнім, намагався розкрити їм правду про нас самих: «Люди народжуються алкоголіками чи стають ними»?, «Якщо стають, то як»? «Чому 40 % юних українців віком від 14 – 18 років, згідно даних ВООЗ, систематично вживають алкоголь»? Тому, що більшості із них, ще в дитинстві, запропонували вжити алкоголь рідні батьки. Чи можуть батьки, в свідомості дитини, дати їй щось погане? Ні не можуть. Тому то в свідомості більшості українців алкоголь є «Добром», а навіть «Другом», з яким ми ідемо пліч о пліч життєвою дорогою. Але куди приходимо?
Натомість, на противагу «Дружби» з алкоголем отець запропонував людям дружити зі святими. Розказавши про життя блжн. Григорія Лакоти, мощі і образ якого знаходились у храмі впродовж місій тверезості.

20150226 122250-2
В час переслідування УГКЦ, через небажання владики Григорія перейти на православ’я радянська влада засудила його на 10 років примусо­вих робіт у Сибіру в заполярному концтаборі Воркути. Очільники тоталітарної радянської «машини» спеціально, разом з інтелігенцією та духовенством поміщали злочинців. Своєю смиренністю і святістю владика Григорій заслужив серед каторжан ім’я «Ангела в людському тілі». В умовах вічної мерзлоти померлих не хоронили, небіжчиків клали під насип залізниці, яка будувалася, або просто залишали на льоду озера – навесні тіла йшли на дно. Але коли помер блжн. Григорій Лакота то усі каторжники вимагали і настоювали на тому, щоб владику похоронили гідно. Прийшов, навіть останній «бандюк», сказав о. Юрій Дрізд. 
Опісля, з храму всі присутні перейшли до народного дому, де прийняли участь в семінарі на тему «Алкоголь та правда про нього», який провів терапевт із узалежнень Роман Прочко.
Повідомив піддиякон Петро Чайковський

No Comments

Залишити відповідь