Між добром і злом

01.10.2015

Тогочасне суспільство поряд з іншими труднощами, такими як війна, брак стабільності та бідністю, кровоточить такою раною яка називається алкоголізм. Він – алкоголь руйнує здоров’я, добробут, стосунки між людьми, тверезий глузд. Тому для певної верстви населення алкоголь виступає як особистий ворог.

 

Тогочасне суспільство поряд з іншими труднощами, такими як війна, брак стабільності та бідністю, кровоточить такою раною яка називається алкоголізм. Він – алкоголь руйнує здоров’я, добробут, стосунки між людьми, тверезий глузд. Тому для певної верстви населення алкоголь виступає як особистий ворог.

Це, переважно дружини осіб узалежнених від алкоголю, діти, які були свідками неодноразових п’яних сцен вдома, також самі узалежнені, які усвідомили шкоду від алкоголю. Тому, у свідомості цих людей, алкоголь, чи радше його вживання, стоїть під жорстким ТАБУ, бо сприймається як зло.
Погляньмо що про зловживання алкоголем говорить найважливіша книга світу – Біблія: «Не бувай з тими, що впиваються вином … бо п’яниці й ненажери зубожіють, (Приповідки Соломона 23:20-21)» Або ж: «У кого: “Ой” – у кого: “Ой, леле”? У кого сварка, у кого скарги? У кого рани без причини? У кого очі червоні? У тих, що при вині засиджуються довго; у тих, що ходять смакувати вино пахуче. Не приглядайся до вина, яке воно червоне, як гарно світиться у кубку, як лагідненько ллється. Потім воно вкусить, як гадина, утне, немов зміюка. (Приповідки Соломона 23: 29-31)»
У Новому Завіті апостол Павло відносно цього пише наступні слова:
«Зважайте на самих себе, щоб часом серця ваші не обтяжилися обжирством, пияцтвом та життєвими клопотами, і щоб той день не впав на вас зненацька, (Лк. 21:34)»
Отже Біблія показує нам, що пияцтво руйнує людину як духовно так і фізично.
Тепер погляньмо на думку тих людей, які у вживанні алкоголю не вбачають ніякої проблеми але навпаки позитив. Переважно можна почути, що алкоголь є невід’ємний, п’ятий, життєвий елемент після води вогню вітру та землі. І що без нього, ні в кут ні в двері. – зустрів друга треба випити, купив нову річ треба омити, похрестити, поженити, поховати, і багато іншого. Поступово, самі цього не усвідомлюючи, вони стають невільниками, того, що полюбили.
Важливо звернути увагу і на те, що багато хто перекручує Слово Боже, коли говорить начебто у ньому написано «»Пий але не впивайся» виправдовуючи зловживання алкоголем. Насправді написано такі слова: «Не впивайтесь вином, в якому розпуста, але краще сповняйтесь Духом» (Ефесян 5:18)
Хтось, взявши за основу медичні дослідження, завзято дискутує, що це навіть корисно вживати, правда не завжди зазначаючи в якій мірі.
Так яка ж правда – пити чи не пити?
Коли поставити на постамент слави усіх людей які є завзятими противниками алкоголю, тоді ті, які лиш десь колись, при святі, пригублять трошки вина чи іншого алкоголю, будуть вважатись низькосортними, по церковному плотськими людьми, а тим більше ті, які ним зловживають. І помилкою цього, є неправильне трактування гідності людини. Важливо розуміти, що тверезість як і інші чесноти, не є чимось надзвичайним, але природнім (нормальним) для людини
Треба виходити з того, як людина ставиться до алкоголю, який сам по собі є нейтральним, ані добрим ані злим. Бо коли ми починаємо його любити, знаходити в ньому доброго друга, розрадника, тоді він помаленьку вбиває нас, роблячи безвідповідальними відносно себе та оточення.
Знову ж, коли особа вміє і може зберегти міру, розуміючи яку небезпеку несе за собою зловживання, то для неї алкоголь не стане чимось необхідним, лише одним з напоїв. І тому братства тверезості завжди залишали за людиною вибір між повною або частковою відмовою від алкоголю.
Кожна людина має вибір, та все ж перевага за тверезістю, як одним з елементів виховання – коли приклад більше говорить аніж слова.
«Все мені можна», та не все корисне. «Все мені можна», та я не дам нічому заволодіти надо мною. ( І Кор 6: 13 )
о. Тарас Гадомський

No Comments

Залишити відповідь