Місія тверезості у Тязеві

10.11.2015

10112015s

Особливо пам’ятна подія відбулася 1 дня листопада в Тязеві. Місцевий парох села о. Дмитро Кубацький разом з Головою Руху «За тверезість життя» Івано-Франківськоъ архыэпархыъ УГКЦ о.Ярославом Рохманом провели на парафії святу місію тверезості.

 

10112015s

Особливо пам’ятна подія відбулася 1 дня листопада в Тязеві. Місцевий парох села о. Дмитро Кубацький разом з Головою Руху «За тверезість життя» Івано-Франківськоъ архыэпархыъ УГКЦ о.Ярославом Рохманом провели на парафії святу місію тверезості.

10112015

Важливим є власне той факт, що на території села й досі збережено унікальний пам’ятний знак – хрест, встановлений на честь прийняття присяги «святої тверезости в 1874 році». Тож іще 140 років тому молодий священик о. Юстин Гірняк зумів переконати односельців та австрійську владу в тому, що пияцтво має негативні наслідки. Місцева корчма була закрита, а натомість з’явилась читальня, згодом – школа, в якій працював о. Юстин. Зберігся напис на хресті: «На пам’ять святої тверезости 1874 року. Господи, оружіє на диявола хрест Твій дай єси нам».

10112015-2
Під час проведення місії тверезості, після святкового Богослужіння 1 листопада відбулося ще й урочисте представлення Золотої книги тверезості. Як роз’яснив тязівчанам о. Ярослав, кожен може за власним бажанням записуватися у цю книгу, склавши присягу-обітницю на день(місяць чи рік), повністю відмовившись на цей період від алкоголю. Це велика жертва ( як і піст чи милостиня) задля порятунку усіх узалежнених від цієї хвороби.

10112015-1

 

Також о. Дмитро разом з о. Ярославом провели тематичні лекції, бесіди та продемонстрували тематичний відеофільм у сільській раді та в Тязівській школі. На завершення святої місії тверезості священики разом з парафіянами молилися суплікацію біля пам’ятного знаку в центрі села. Молилися за тверезу та свідому націю, за майбутнє покоління добрих християн-патріотів.

Наталія Королевич

No Comments

Залишити відповідь