Передозування алкоголем: Небезпеки надмірного вживання

08.04.2014

NIAAA Національний інститут по зловживанню алкоголем і алкоголізму

Святкування на вечірках, захоплення улюбленою спортивною командою, і просто насолода від відпочинку після роботи, загальні походеньки протягом року . Для деяких людей , ці події також можуть включати в себе алкоголь а часом і надмірне його вживання. Як результат це все може закінчитись смертельним випадком.

NIAAA Національний інститут по зловживанню алкоголем і алкоголізму

Святкування на вечірках, захоплення улюбленою спортивною командою, і просто насолода від відпочинку після роботи, загальні походеньки протягом року . Для деяких людей , ці події також можуть включати в себе алкоголь а часом і надмірне його вживання. Як результат це все може закінчитись смертельним випадком.

Виявлення алкогольного отруєння
Основні ознаки та симптоми отруєння алкоголем

Психічна плутанина, ступор, кома, або нездатність прокинутися, блювота, судоми.
Повільне дихання (менше 8 вдихів на хвилину).
Нерегулярне дихання ( 10 секунд або більше між вдихами )
Переохолодження (низька температура тіла) , синюватий колір шкіри, блідість.

На сьогоднішній день багато людей є за помірне вживання спиртного, і ця норма відповідає одному напитку в день для жінок (14,0 г чистого спирту) або 2-м для чоловіків,(28,0 г. чистого спирту) згідно американської системи. Знову ж надмірне вживання алкоголю, може привести до передозування. Передозування алкоголем відбувається тоді, коли у крові є висока концентрація алкоголю(або ВКА ), достатня для порушень, які збільшують ризик заподіяння шкоди організму. Передозування має різні ступені важкості: починаючи від проблем з рівновагою та невиразністю мови, та закінчуючи комою або ж смертю. Коли говорити в загальному про шкідливі та не шкідливі дози алкоголю то тут враховуються індивідуальні фактори такі як вік, досвід вживання спиртного, стать, кількість спожитої їжі, навіть етнічна приналежність особи.
Неповнолітні особи які вживають алкоголь, підпадають під особливий ризик алкогольного передозування. Дослідження показують , що люди у віці до 20, як правило вживають близько 5-ти алконапитків, за один раз. (70 г чистого спирту) Як результат, така велика кількість вжитого алкоголю руйнує здатність організму до розщеплення спирту. Це призводить до швидкого зростання концентрації алкоголю у крові і суттєво погіршує роботу мозку.
Наскільки збільшується концентрація алкоголю, відповідно пропорційно збільшується ризик для здоров’я. Навіть невелике збільшення спирту у крові може зменшити координацію, створити відчуття слабкості, та затьмарення розуму. Це в свою чергу може призвести до травм, в результаті падінь чи автомобільних аварій, спровокувати загрозу сексуального насильства або інших актів насильства. При особливо високій концентрації алкоголю у крові можливі навіть випадки амнезії (втрати пам’яті).
Коли особа продовжує вживати алкоголь незважаючи на явні ознаки значних порушень, це може привести до типової смерті від передозування званої – «Алкогольне отруєння»
Алкогольне отруєння наступає в результаті високої концентрації алкоголю у крові, внаслідок чого, ділянки головного мозку, які відповідають за основні функції життєзабезпечення такі як: дихання, частота серцевих скорочень і температурний контроль, відмовляються працювати.
. Симптоми отруєння алкоголем
Симптоми отруєння алкоголем проявляються як стан замішання, на пів притомність, блювота, судоми, проблеми з диханням, повільний серцевий ритм, липка шкіра, нездатність швидко відповідати, критично низька температура тіла. Важливо знати що концентрація алкоголю у крові може продовжувати рости навіть тоді , коли людина перебуває в несвідомому стані. Алкоголь, будучи в шлунку і кишечнику, продовжує потрапляти у кровотік, циркулюючи по всьому організму.
Небезпечно вважати, що людині, яка втратила свідомість, буде добре просто виспатись. Алкоголь діє як заспокійливе, тим самим перешкоджаючи діяльності мозкових сигналів, які керують автоматичними реакціями, такими як блювотний рефлекс. Алкоголь також може дратувати шлунок , викликаючи блювоту. За відсутності блювотного рефлексу, людина, яка п’є до втрати свідомості, знаходиться в небезпеці задихаючись від блювотних мас, які, в свою чергу, можуть призвести до смерті від задухи. Навіть якщо особа після цього виживає, передозування алкоголем може призвести до пошкодження головного мозку.
Якщо ви підозрюєте, що хтось має алкогольне отруєння , відразу ж зверніться за медичною допомогою. Холодний душ, гаряча кава, або ходьба, не ліквідує наслідки алкогольного передозування, але навпаки може погіршити ситуацію

Зображення вмісту алкоголю у крові та відповідних наслідків.

Ступінь важкості

Концентрація алкоголю

Наслідки

М’який

( 0 – .05 %)

М’яка мова, порушення пам’яті, уваги, координації та рівноваги; поява приємних відчуттів, таких як розслаблення; Сонливість.

Помірний

( 0,06 – 0,15 %)

Приємні відчуття, релаксація, бажання випити ще, підвищення ризику агресії у деяких осіб. Порушення рівноваги, мови, уваги, та координації. Порушення навичок водіння автомобілем. Великий ризик пошкодити себе та інших. Помірне порушення пам’яті.

Важкий

( 0,16 – 0,30 %)

Значне порушення мови, пам’яті, координації, рівноваги та швидкості реакції. Небезпечне порушення навичок водіння. Нездатність швидко приймати рішення. Амнезія. Блювота та інші ознаки алкогольного отруєння, включно з втратою свідомості.

Смертельний

( 0,31 – 0,45 %)

Втрата свідомості, загроза смерті від алкогольного отруєння, внаслідок порушення життєво важливих функцій організму.

 

Виявлення алкогольного отруєння
Що слід робити якщо є підозра алкогольного отруєння
Обізнаність з симптомами.
Не чекати , поки проявляться всі симптоми.
Людина , яка втратила свідомість може померти.
Якщо є підозра передозування алкоголем, зателефонувати 03 по допомогу.

Що може трапитись з людиною, з алкогольним отруєнням якщо вчасно не надати допомоги?
Задихання власним блювотинням
Сповільнене та нерегулярне дихання чи повна його зупинка.
Нерівномірне серцебиття, чи його зупинка.
Переохолодження (низька температура тіла).
Гіпоглікемія (занадто мало цукру в крові) , що призводить до судом.
При відсутності лікування, обезводнення від блювання, що може викликати судоми , незворотне пошкодження головного мозку і як наслідок смерть.

У лікарні, медичний персонал буде слідкувати за станом пацієнта, включно до промивання шлунка особи , щоб допомогти очистити організм від токсинів.
Та найкращий  спосіб уникнути передозування алкоголю це пити відповідально, якщо ви вирішите випити, або ж не пити взагалі.

Переклад з англійської д-н Тарас Гадомський
NIAAA Національний інститут по зловживанню алкоголем і алкоголізму
м http://pubs.niaaa.nih.gov/publications/AlcoholOverdoseFactsheet/Overdosefact.htm

 

No Comments

Залишити відповідь