Важливе завдання церковної спільноти – плекати чесноту тверезості

31.12.2014

Пригадуються слова блаженнішого Любомира Гузара про програму та завдання Церкви, яка звучить наступним чином – «Святість об’єднаного люду Божого». І ця святість здобувається через причасність до голови Церкви – Ісуса Христа Сина Божого. Саме здобувається, бо за неї треба боротися. Каже апостол народів Павло, що нам треба боротись не проти тіла і плоті але проти духів темряви. Тому Господь у своєму Тілі – Церкві настановляє душ пастирів, які мають за завдання провадити Божий люд по дорозі до Бога, але та дорога є повна небезпек.

Пригадуються слова блаженнішого Любомира Гузара про програму та завдання Церкви, яка звучить наступним чином – «Святість об’єднаного люду Божого». І ця святість здобувається через причасність до голови Церкви – Ісуса Христа Сина Божого. Саме здобувається, бо за неї треба боротися. Каже апостол народів Павло, що нам треба боротись не проти тіла і плоті але проти духів темряви. Тому Господь у своєму Тілі – Церкві настановляє душ пастирів, які мають за завдання провадити Божий люд по дорозі до Бога, але та дорога є повна небезпек.
Однією з цих небезпек є пияцтво, яке міцно вкоренилось поміж нашими людьми, і ніби первородний гріх, передається з покоління в покоління, губить душу і тіло, часом не даючи можливості навіть покаятись. Згідно статистики, Україна є на першому місці по молодіжному алкоголізму. В цій же Україні офіційно зареєстровано 700 тисяч залежних від алкоголю людей. Насправді ж їх значно більше. Майже 50 тисяч українців щороку гине від алкоголізму. Хвороба руйнує сім’ї та знищує цілі держави.
Суспільство бачить, чує, та не зважаючи на статистику, майже не реагує. Настільки ми зійшлись з думкою що без пляшки не обійтись, що й не зважаємо на ті наслідки які пожинаємо.
В Українській Греко-Католицькій Церкві з благословення блаженнішого Любомира Гузара, від 2006 р організований рух «За тверезість життя». Серед основних завдань цього руху є проведення місій тверезості по парафіях нашої Церкви. Та в порівнянні з великим полем діяльності, сили руху насправді є мізерні. Тому важливо щоб кожен душпастир проповідував чесноту тверезості на довіреній йому парафії, особливо в час свят.
Тим самим, ми як церковна спільнота робитимемо спільне діло, що не раз рятувало нашу пасту від зеленого змія у минулі століття. Один з наших священиків сказав такі слова «краще нехай сто людей зробить по кроку, аніж одна людина сто кроків». Тому, згідно заклику нашого єпископату, кожен священик, разом з спільнотою, є важливими у реалізації програми Церкви – «Святість об’єднаного люду Божого», що включає в себе також і плекання чесноти тверезості.
о. Тарас Гадомський

No Comments

Залишити відповідь