«ВЧЕННЯ МИТРОПОЛИТА АНДРЕЯ ШЕПТИЦЬКОГО ПРО СІМ’Ю ТА ТВЕРЕЗЕ СУСПІЛЬСТВО»

25.05.2015

1432130714 3 izmen.razmer

15 травня, о 14.00 управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики спільно з Рухом «За тверезість життя» Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ у Міжнародний день сім’ї організували конференцію «Вчення митрополита Андрея Шептицького про сім’ю та тверезе суспільство»

«Підвалиною супружеского життя є правдива любов» Андрей Шептицький.

 

1432130714 3 izmen.razmer

15 травня, о 14.00 управління у справах сім’ї, молодіжної та гендерної політики спільно з Рухом «За тверезість життя» Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ у Міжнародний день сім’ї організували конференцію «Вчення митрополита Андрея Шептицького про сім’ю та тверезе суспільство»

«Підвалиною супружеского життя є правдива любов» Андрей Шептицький.

Митрополит Андрей Шептицький – виступив на захист людського життя, підкреслював цінність сім’ї та чесноти тверезості, був для українського народу великим духовним і моральним авторитетом. До його слів прислухалися, і для багатьох вірних вони стали чіткими орієнтирами в релігійному, громадському і церковному житті. Його велика душпастирська спадщина, зокрема пастирські послання, свідчать яким небайдужим був митрополит Андрей до всіх церковних, релігійних, громадсько-політичних процесів у житті українського народу. Виступ на тему: «Важливість чесноти тверезості у баченні митрополита Андрея Шептицького» підготував о. Руслан П’яста – голова комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.

Митрополит Андрей Шептицький — людина широкого світогляду і незламної волі. Він міг зробити блискучу світську кар’єру, проте присвятив себе духовному служінню. На його долю випало багато випробувань, але, незважаючи на це, він ніс слово правди. Не треба забувати, що походив з римо – католицької родини та присвятив своє життя українцям і Українській греко – католицькій церкві. Ось як писав про нього його сучасник Ю. Стрижовський: «Митрополит граф Андрей Шептицький – переконаний католик, але вірний східному обряду, уніат за духом, щирий патріот свого народу і свідомий син України-Руси». Про молодість, становлення і покликання митрополита Андрея Шептицького розповіла Галина Литвин – директор БО “Апостол”, сценарист та організатор духовно-мистецьких заходів, у минулому – вчитель-методист.

Алкоголь у свідомості українців став атрибутом пошани один до одного, знаком вдячності, об’єктом зацікавлення для дітей через приклад батьків, які дозволять їм вживати його. На його переконання, сьогодні чимало людей є хворими на алкогольну залежність. Тому УГКЦ звертає особливу увагу на плекання чесноти тверезості та боротьбу проти гріха пияцтва. Чеснота тверезості «загубилася» у нашому народі. Адже не важко помітити сучасну тенденцію, яка полягає в тому, що люди, котрі вважають себе християнами, гадають, що ця чеснота не є важливою. Доповідь «Митрополит Андрей Шептицький подвижник чесноти тверезості українського народу» підготував о. Ярослав Рохман – голова руху «За тверезість життя» Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ.

Митрополита турбувало багато питань, серед яких і проблеми виховання підростаючого покоління. Своїми пастирськими листами, промовами, власним прикладом він намагався прищепити молоді найкращі чесноти.

Будучи одним із основних інститутів суспільства, першою сходинкою соціалізації людини, сім’я розвивається та видозмінюється разом із навколишнім світом, по-своєму реагуючи на вимоги часу, відповідаючи на громадські потреби і сама формує їх.

Сім’я як основний елемент суспільства була і залишається берегинею людських цінностей, культури та історичної спадкоємності поколінь, чинником стабільності і розвитку. Завдяки сім’ї міцніє і розвивається держава, зростає добробут народу!

У всі часи по відношенню держави, а також по становищу сім’ї в суспільстві судили про розвиток країни. Це тому, що щасливий союз сім’ї і держави – необхідна запорука процвітання і добробуту її громадян. Актуальну тему «Подружня чистота у творах Андрея Шептицького» розкрив у своєму виступі о. Василь Чорній – голова Комісії у справах родини Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ 2004-2014 роки.

Джерело: 

mvk.if.ua

No Comments

Залишити відповідь