З чеснотою тверезості до перемоги.

28.02.2015

132145

Нещодавно довелось прочитати інтерв’ю римо-католицького капелана о. Фіделіса Волністова, який близько трьох тижнів служив капеланом в Пісках біля Донецька. Приємно було те, що всі військові в цьому місті дружні, і що важливо – дотримуються тверезого закону. Останнє є важливим чинником, який впливає на дисциплінованість та обороноздатність військових. Та сьогодні, по пресі чи соціальних мережах, доволі часто з’являється інформація про зловживання алкоголем, що існує серед військових на передовій а також у відпустці.

132145

Нещодавно довелось прочитати інтерв’ю римо-католицького капелана о. Фіделіса Волністова, який близько трьох тижнів служив капеланом в Пісках біля Донецька. Приємно було те, що всі військові в цьому місті дружні, і що важливо – дотримуються тверезого закону. Останнє є важливим чинником, який впливає на дисциплінованість та обороноздатність військових. Та сьогодні, по пресі чи соціальних мережах, доволі часто з’являється інформація про зловживання алкоголем, що існує серед військових на передовій а також у відпустці.

Алкоголь є свого роду антидепресант, знімаючи психологічну напругу. Напевно що, нашим військовим є нелегко в тих нелюдських і небезпечних умовах, в яких вони зараз знаходяться. Також, несправедливо буде когось звинувачувати в тому що, він на війні п’є, коли живеш, у дякувати Богу, мирному Львові. Знову ж не можна такий спосіб подолання напруги оправдувати, бо багатьом він коштував життя. 

Погляньмо у минуле, яку роль відігравала тверезість, чи її відсутність, у різних арміях.
У стародавній Спарті алкоголь як такий був виключений з раціону, вважаючись шкідливим. Щоб показати молоді всю шкідливість алкоголю, спартанці напоювали рабів до безтями.
Славнозвісний Гомер в своєму творі «Іліада» пише наступні слова: «Не наливай мені зараз вина, солодкого як мед, моя велична Мамо. Воно послабить мої м’язи та зробить мене менш пильним у моєму захисті». 
Знову ж у середньовіччі алкоголь використовували як потужну зброю у здобуванні нових територій. Так конкістадори завдяки вогненній воді споювали величезні народи Південної та Північної Америки.
Коли поглянемо на історію українського війська, так козаки суворо карали тих осіб, які насмілились впитись під час походу.
Вже ближче до наших часів, у славнозвісній українській повстанській армії був сухий закон, але також були і військові капелани, що є немало важливим фактором духовної та психологічної рівноваги військового.
Історія – вчителька життя, показує що запивання алкоголем усіх труднощів, далеко не значить їх подолання. Швидше навпаки їх збільшення. Так і по дорозі до перемоги можна заблудитись. Тому чи не єдиною розв’язкою даної ситуації є здорова духовність військового, розуміння того, чого я там перебуваю і присутність капелана.
На війні можна втратити все, навіть душу. Але можна і здобути: свободу – перемігши несправедливість; святість – боронивши життя ближнього. «Покликання воїна не суперечить покликанню християнина» зазначає у «Посланні до священиків» блаженніший Патріарх Святослав.
Млосердний Господи Дай сили, мужності та чесноти тверезості нашому війську, щоб перемогти всяку неправду, Дай нам і мужніх святих капеланів.
О. Тарас Гадомський

No Comments

Залишити відповідь